Jump to content

Fütüristik Tasarımıyla Cybertruck


Recommended Posts

  • Editors
Administrator
This post was recognized by Administrator!

"yazıların devam etmesi bu konudaki kararlılığınızı gösteriyor"

Saliha Peker was awarded the badge 'Great Content' and 25 points.

 

spacer.png

Tesla'nın 2019 sonlarında duyurduğu Cybertruck'ın üretimi araçta yaşanan sorunlar sebebiyle 2024'e ertelendi. Fütüristik tasarımıyla dikkat çeken elektrikli araç, Tesla'nın baş tasarımcısı Franz Von Holzhausen'in Kaliforniya'da Cybertruck sürerken görülmesiyle bugünlerde gündemde olmayı başardı. 3 yılda 1.5 milyondan fazla ön sipariş alan Cybertruck; tek motorlu RWD, çift motorlu AWD, üç motorlu AWD olmak üzere 3 farklı versiyonuyla karşımıza çıkacak.

Texas'taki Gigafactory'nin üretim bandından ilk araç inse de tam kapasite üretimi 2024'te başlanması bekleniyor.

Dış iskeletinin ultra sert 30x soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikten üretilmesiyle, dayanıklılığıyla ve çarpıcı özellikleriyle tüm gözleri üzerine çekiyor. 2019'da yapılan, tanıtımı sırasında camı kırılan aracın zırh camından söz edersek, polimer katmanlı kompoziti sayesinde darbe kuvvetini emebilecek veya yönlendirebilecek olduğu söyleniyor. 

3500 pound ,yaklaşık 1600 kilogram, taşıma kapasitesi olduğu bildirilmekte. Üstelik Tesla, ürettiği en güçlü araç olduğunu söylüyor. Full Self Driving yazılımı bulunan 6 koltuklu elektrikli pickup, 17 inç dokunmatik ekranındaki özelleşmiş arayüzüyle çok yönlü faydalı kullanıma sahip.

200 kWh bataryası bulunuyor ve ortalama tüketimi 26.6 kWh/100km. Alçak ağırlık merkezi gibi özellikleriyle olağanüstü çekiş kontrolü ve tork sağlıyor. 0'dan 60 mile yani yaklaşık 100km/h'e 2.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilmekte ve aynı zamanda 500 mil menzile yani yaklaşık 800 km'ye kadar rahat yol alabiliyor. 

Rakip şirketler elektrikli pickuplarını tanıtmaya devam ediyor. Tesla'nın sürekli erteleyip vazgeçmediği bu aracı yollarda görebilecek miyiz yoksa Cybertruck pazara veda mı edecek?
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hem görsel  hem de donanımsal olarak  rakiplerini geride bırakan  yeni nesil bir teknoloji gerçekten...

 

Edited by Beyza Nur Taşkesen
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...